NaslovnaNAJNOVIJEKRAJ: Novak posle tri seta savladao Hurkača

KRAJ: Novak posle tri seta savladao Hurkača

Novak Đoković igra protiv Huberta Hurkača meč poslednjeg kola u grupi na Završnom mastersu u Torinu.

Poraz od Janika Sinera nikako nije trebao Novaku Đokoviću, jer je na taj način mnogo iskomplikovao situaciju u Torinu.

Ne zavisi sve od Noleta, jer Srbin sada mora da savlada Poljaka Huberta Hurkača za prolaz u polufinale Završnog mastersa, ali će morati da gleda i kako se odvija situacija u grupi.

NOVAK ĐOKOVIĆ – HUBERT HURKAČ 2:1 (7:6, 4:6, 6:1)

UŽIVO:

Treći set:

6:1 – KRAJ! Novak savladao Hurkača!

5:1 – Novi brejk Đokovića, serviraće sada Novak za drugu pobedu u grupi!

4:1 – Uspeva Novak da potvrdi brejk, sada je na dva koraka od pobede!

3:1 – BREJK! Napokon Novak Đoković uspeva da oduzme servis gem svom rivalu! Ponovo je Hurkač snažnim servisom uspeo da odbrani jednu brejk šansu, ali ne i drugu.

2:1 – Ponovo Novak deluje samouvereno na svom servisu, ništa se Hurkač nije pitao! Nova prednost za Đokovića.

1:1 – Nastavlja Hurkač da bombarduje Novaka iz servisa, nova tri asa za Poljaka koji ekspresno poravnava rezultat na startu trećeg seta.

1:0 – Dobar početak za Đokovića u trećem setu. Bez većih problema Novak osvaja svoj servis gem.

Matematika je jasna… Nakon što je Hurkač uzeo set Novaku, mesto u polufinalu Završnog mastersa osigurao je Janik Siner. Italijan večeras igra protiv Holgera Runea, a ishod tog meča odlučiće sudbinu Novaka Đokovića.

Ukoliko Siner savlada Runea – Novak ide dalje, ukoliko Rune bude bolji od Sinera – Rune ide dalje!

Drugi set:

4:6 – Hubert Hurkač poravnava rezultat… Sada je situacija daleko teža za Đokovića budući da više ne odlčuje sam o svojoj sudbini.

4:5 – Ne odustaje Đoković! Pokušao je Hurkač da reši pitanje pobednika u drugom setu na servisu srpskog tenisera, ali se Novak vešto odbranio. Ipak, sada sledi teži zadatak budući da će Hubert servirati za izjednačenje.

3:5 – Šteta… Imao je Novak po prvi put danas brejk šanse i to dve, ali sa tri as servisa Hurkač uspeva da “preživi” osmi gem i zadrži brejk prednosti!

3:4 – Bilo je ovo potrebno Đokoviću, srpski teniser rutinski dobija svoj servis gem i prekida seriju poljskog bombardera.

2:4 – Ekspresno je Hubert Hurkač potvrdio brejk i sada ima lepu prednost pred finiš drugog seta.

2:3 – BREJK! Hurkač vodi! Posle 72 minuta viđene su prve brejk lopte na meču i to tri vezane za Hurkača, a iskoristio je prvu!

2:2 – Novo izjednačenje! Navija sada publika u Torinu za Poljaka i želi da meč duže traje!

2:1 – Čuva Nole i dalje svoj servis, a na 30:15 je odigrao sjajan potez, lobovao je 196 centimetara visokog Hurkača, koji je izašao na mrežu, pa mu je i Poljak aplaudirao na tom udarcu.

1:1 –  Posle dvostruke servis greške rezultat je bio 30:30, međutim, u narednom poenu servis-viner Hurkača, pa loš ritern Đokovića za izjednačenje.

1:0 – Sada su viđeni i prvi znaci nervoze kod Poljaka, a Nole je nastavio u dobrom ritmu.

Prvi set:

Taj-brejk:

7:1 – Rešava Novak suvereno set u svoju korist!

6:1 – Smanjuje Poljak!

6:0 – Bravo za našeg asa! Šest set lopti za njega!

5:0 – Poptuno se izgubio Hurkač sada, ubedljivo vođstvo Srbina.

4:0 – Doninacija Novaka u ovim momentima!

3:0 – Sada već lepa prednost za Đokovića

2:0 – Poklonio je praktično Hurkač Noletu poen neshvatljivom kretnjom, a Nole ga je oberučke prihvatio!

1:0 –  Prvi poen u taj-brejku pripao je Srbinu.

6:6 – Poslužio je forhend sada srpskog asa i bez izgubljenog poena je došao do taj-brejka!

5:6 – Sjajan je Hurkač! Muči se Nole, a sada još jednom mora da servira za ostanak u ovom setu.

5:5 – Odlično je odigrao ovaj gem Novak i uspeo još jednom da izbori izjednačenje. Teniser iz Poljske na prvi servis uzima 86% poena, a na drugi 33%. Jasno je Novaku šta mu je činiti…

4:5 – Već je 10 asova odservirao Hubert Hurkač u dosadašnjem delu meča, a sada Novak mora da servira za ostanak u ovom setu.

4:4 – Viđena je u ovom gemu najduža razmena udaraca, a pripala je Hurkaču. Ipak, Nole je dao gas i poravnao rezultat!

3:4 – Ne vredi, ne da se Poljak! Sjajno servira i još uvek je nerešiva enigma za Đokovića.

3:3 – To je to! Odličan gem bez izgubljenog poena za Novaka!

2:3 – Ponovo vodi Hurkač! Sjajno servia i Novak ne uspeva da nađe rešenje za brejk…

2:2 – Delovalo je da će ovo biti perfektan gem za najboljeg igrača svih vremena, ali se sve zakomplikovalo i umesto laganog osvajanja na semaforu je stajalo 40:40. Nole je servirao za osvajanje gema, a onda je Hurkač odličnim potezima na mreži došao do izjednačenja. Ipak, rešio je na kraju dobrim servisima Srbin gem u svoju korist.

1:2 – Biće teško ako Poljak bude ovako servirao tokom celog meča! Ne može naš as ništa protiv ubitačnih Hubertovih servisa!

1:1 – Izjednačenje! Dobro je krenuo i Novak, napravio je dve greške kojima je Hurkač stigao do 30:30, ali je Đoković bez mnogo problema poravnao rezultat.

0:1 – Siguran je Poljak na svoj servis. Došao je do 40:40, ali naredna dva poena su završena onim u čemu je najbolji – as servisima.

14:36 – Hurkač će prvi servirati. On nema šansu da ide dalje, ali igra za novac (390.000evra) i poene (200).

14:32 – Igrači su upravo izašli na teren i očekuje se da meč uskoro počne.

14:11 – Kada je reč o situaciji u crvenoj grupi, posle dva odigrana kola poznat je samo jedan učesnik polufinala i to je Danil Medvedev, koji je dobio oba meča –  protiv Andreja Rubljova i Aleksandra Zvereva.

14:06 –  Najbolji teniser svih vremena može da se poravna sa Lendlom u broju odigranih polufinala.

14:02 – Današnji Noletov rival može da postane tek drugi Poljak sa pobedom na Završnom turniru!

13:52 –  Igrao je Novak Đoković sa Holgerom Runeom tri seta, od čega dva taj-brejka, a onda ga je u drugom kolu savladao Italijan Janik Siner.  Kako ne bi imao brige pred poslednji meč, Đoković samo ne sme da izgubi set od Poljaka.

13:45 –  Ovo je potrebno Noletu za sledeću rundu: Da Siner pobedi Holgera Runea, ili ukoliko Đoković pobedi 2-0, da i Rune istim rezultatom pobedi Sinera! Ukoliko Đoković pobedi sa 2-0, a Rune sa 2-1, odlučuje gem-količnik.

13:40 – Dobar dan i dobro došli na lajv blog porala Informer.rs, na kojem iz minuta u minut možete pratiti dešavanja sa meča koji igraju Novak Đoković i Hubert Hurkač, u okviru trećeg kola zelene grupe.