Nove aplikacije za montiranje telesne figure kojom influenseri varaju svoje klijente i regulaciju suplemenata za treninge, analizirali su gosti emisije Pre večere, trener Pavle Lazić, profesorka hemije Svetlana Stanišić i advokat Strahinja Milovanović.
Trener Pavle Lazić istakao je da kod treninga mnogo toga zavisi od genetike, fizionomije i mišićne memorije klijenta, zbog čega je rekao da lično podržava personalne treninge.
– Trener konstantno mora biti u kontaktu sa svojim klijentima, čovek koji uzima fitnes programe moraju biti dobro potkovani, jer nije dovoljno samo pogledati video kako bi mi savladali vežbe. Dosta uspeha u pogledu na telo zavisi od genetike, mišićne memorije i ishrane, zbog čega sam uvek za personalne treninge, jer tada trener može da se upozna sa fizionomijom klijenta. Anabolički steroidi su ozbiljna hemija sa kojom se ne treba igrati, dok je kod proteina bitno ne preterivati sa unosom i konzumirati ih odgovorno. Ono što preporučujem od tih suplemenata su Vitamin C, Cink ili Selen, ali ništa drugo sem toga – rekao je Lazić.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Profesorka hemije Svetlana Stanišić objasnila je kako suplementi godišnje u SAD izazivaju 50.000 zdravstvenih problema u vidu otkazanja jetre ili bubrega.
– Koliko god je bitno doći do željene kilaže ili cilja, toliko je bitno taj rezultat treba održati. U tim situacijama imamo jo-jo efekat gde ljudi pri mršavljenju ili gube mišićnu masu ili se nagoje zbog porasta apetita usled prekida vežbanja. Rekreativci u teretanama korišćenjem suplemenata uključujući proteine, jer sukreloza zaslađivač, može biti kancerogen u našem telu. Suplementi za mršavljenje izazivaju 50.000 neželjenih zdravstvenih efekata u SAD u vidu otkazivanja jetre ili bubrega – rekao je Stanišić.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Advokat Strahinja Milovanović naveo je da se korišćenje aplikacija za menjanje tela može tretirati kao krivično delo, ukoliko se koristi radi prodavanja preparata ili fitnes programa.
– Ako devojke ulepšavaju svoje slike na društvenim mrežama za lične potrebe ili satisfakciju to je sasvim u redu. Međutim ukoliko se te aplikacije koriste radi prodavanja suplemenata, fitnes programa ili kurseva, to se može tretirati kao krivično delo. Problem je što kod ovakvih prodaja ne postoji zaštita potrošača u vidu povraćaja novca ili upućenosti u šta se upuštaju – rekao je Milovanović.
#Fitnes #influenseri #aplikacijama #menjaju #svoje #telo #varaju #svoje #klijente #Suplementi #mogu #izazvati #moždani #udar