NaslovnaVESTIŠOK! Novak Đoković ispao sa Indijan Velsa od 123. tenisera sveta

ŠOK! Novak Đoković ispao sa Indijan Velsa od 123. tenisera sveta

Novak Đoković doživeo je šokantan poraz od 123. tenisera sveta Luke Nardija sa 2:1 u setovima (6:4, 3:6, 6:3) i tako ispao sa turnira u Indijan Velsu.

Srpski teniser je imao ogromnih problema u prvom setu. Pri rezultatu 2:2 gubi servis i Nardi sigurnom igrom stiže do osvajanja seta. Novak na pauzi nakon prvog seta uzima tablete protiv bolova u stomaku koje je očigledno imao i mnogo bolje ulazi u drugi set.

Već na startu drugog seta pravi brejk, ali Nardi odmah uzvraća udarac. Ipak Srbin pravi još jedan brejk do kraja drugog seta i stiže do izjednačenja u setovima. Tada se činilo da se Đoković potpuno vratio u meč i da će do kraja samo ”odraditi posao”.

20 year old Luca Nardi becomes the first Lucky Loser to ever beat Novak Djokovic.

He puts his hands over his face in disbelief.

Fully deserved. 🇮🇹🥹 pic.twitter.com/Q9L3CvTnNw — The Tennis Letter (@TheTennisLetter) March 12, 2024

Međutim, tokom trećeg seta svako je suvereno držao svoj servis sve do rezultata 2:3 kada je Italijan stigao do novog brejka i napravio veliki korak ka trijumfu nad prvim teniserom sveta. Nakon toga, Nardi se mučio, Đoković je stigao do 0:30 pri rezultatu 4:2, ali nije uspeo ništa više od toga da uradi.

March 5: @Luca___Nardi loses in the second round of qualifying to David Goffin

March 9: Gets into the draw as a lucky loser & wins his first tour-level match of 2024 against Zhizhen Zhang.

March 11: Defeats World No. 1 Novak Djokovic

Tennis is wild, man.#TennisParadise pic.twitter.com/RsGELZX5rK — BNP Paribas Open (@BNPPARIBASOPEN) March 12, 2024

Ovo je sigurno jedan od težih poraza srpskog tenisera u karijeri, pošto je prvi put ispao od ”lakog luzera” na nekom turniru. Nardi je ujedno i najslabije rangirani teniser od kog je Novak izgubio u karijeri na turniru iz ATP 1000.

Nardi će u osmini finala igrati sa Amerikancem Tomijem Polom.

Treći set: Đoković – Nardi 3:6

3:6 – Gotovo je, Luka Nardi je izbacio Novaka Đokovića sa Indijan Velsa!

3:5 – Đoković sa nulom uspeva da dobije gem za ostanak u meču!

2:5 – Nardi dobrom igrom ne dozvoljava Đokoviću da napravi brejk i stiže na korak od pobede.

2:4 – Neverovatno, Novak ponovo gubi servis! Nardi dolazi do prednosti od 4:2 i na pragu je da napravi senzaciju.

2:3 – Ponovo je Italijan za korak bliži pobedi na ovom meču. Nardi je dozvolio Novaku samo jedan poen, te lako stigao do novog vođstva u trećem setu.

2:2 – Siguran je i Novak bio na svoj servis, nakon što je Italijan još jednom poveo na ovom meču.

1:2 – Ne predaje se Nardi tako lako! Mladi Italijan je izgubio samo jedan poen u ovom gemu!

1:1 – Dobio je Novak maratonski gem i uspeo da spasi čak tri brejk lopte, odigravši najbolje kad je bilo najpotebnije!

0:1 – Luka Nardi prvi stiže do gema u trećem setu. Italijan se sjajnim udarcima uvodi u odlučujući set.

Drugi set: Đoković – Nardi 6:3

6:3 – Lagan poslednji gem u drugom setu za Đokovića! Prvi reket sveta stiže do izjednačenja u setovima!

5:3 – Nardi uspeva da spasi dve brejk, odnosno set lopte i ostaje konkurentan u borbi za drugi set.

5:2 – E ovo je pravi Novak! Srbin sa nulom osvaja gem i sada već ima ogromnu prednost u drugom setu koju ne bi smeo da ispusti.

4:2 – BRAVO NOLE! Ponovo Đoković oduzima servis protivniku i stiže do prednosti!

3:2 – Konačno lagan gem za Novaka! Nekoliko dobrih udaraca bilo je potrebno svetskom broju jedan da stigne do eskpresnog gema.

2:2 – Izjednačuje Italijan u drugom setu rezultat. Imao je Đoković priliku, stigao do 30:30, ali kao po pravilu Nardi tada pronalazi dobre servise i dobija gem.

2:1 – Posle skoro petnaestominutnog gema i pet brejk lopti Nardi uspeva da oduzme Đokoviću servis i vrati se u drugi set! Nešto se dešava sa Srbinom, nakon prvog seta je uzeo i tabelete za stomak, očigledno ima određenih problema.

2:0 – To je pravi Novak! “Ukrao” je nekoliko poena Nardiju u ovom gemu i uspeo prvi da stigne do brejka u drugom setu!

1:0 – Dobro otvaranje drugog seta za Đokovića, italijanski teniser uspeva samo jedan poen da oduzme Srbinu.

Prvi set: Đoković – Nardi 4:6

4:6 – Kakav tenis Nardija! Italijan vodi sa 1:0 u setovima. Đoković nije uspeo niti jednu brejk loptu da ima tokom celog prvog seta. Moraće srpski teniser u nastavku meča da podigne nivo igre kako bi uspeo da stigne do preokreta.

4:5 – Italijan konstantno pravi probleme Novaku. Stigao je do 15:30 i u ovom gemu, ličilo je na nove brejk lopte, ali je Đoković uspeo dobrim forhendima da ostane u prvom setu.

3:5 – Imao je Srbin priliku, pri rezultatu 30:30 Nardi je fenomenalno dva puta odservirao i povećao prednost.

3:4 – Napokon lagan gem za Đokovića! Prvi reket sveta uspeva dobrim udarcima da ekspresno stigne do 3:4.

2:4 – Đoković ponovo ”časti” Nardija sa nekoliko loših udaraca i Italijan uspeva da ”potvrdi” brejk.

2:3 – Šok za prvog tenisera sveta! Nardi uspeva da oduzme servis Đokoviću i prvi pravi brejk na meču. Srpskog tenisera je izdao forhend u ovom gemu. Imao je nekoliko grešaka iz toga udarca, što je Italijan iskoristio i oduzeo mu servis.

2:2 – Ponovo Đoković stiže do 40:40 na servis protivnika, ali ne uspeva da stigne i do brejk lopti. Nardi je uspeo ponovo sjajnim servisima da stigne do drugog gema.

2:1 – Lak gem za Novaka. Đoković gubi samo jedan poen na svoj servis i ponovo ima prednost!

1:1 – Luka Nardi je uspeo da stigne do prvog gema protiv svetskog broja jedan. Imao je mladi teniser velikih problema, Đoković je uspeo da stigne do 40:40, ali ne više od toga. 123. igrač sveta je odservirao dva dobra servisa i upisao se na semaforu.

1:0 – Đoković je stigao do prvog gema na svoj servis. Najbolji igrač sveta je imao manje probleme u prvom gemu, Italijan je uspeo da mu uzme dva poena, ali je Nole onda podigao nivo igre i uspeo da stigne do 1:0.

UOČI MEČA:

Prvi put se susreću u karijeri Novak Đoković i Luka Nardi.

Italijan je u glavni žreb ušao kao “laki luzer”, pošto se povukao Tomas Martin Ečeveri. U drugoj rundi Italijan je pobedio Kineza Ženga sa 2:1.

Mladi Nardi je trenutno 123. igrač planete, a kako je i sam rekao, jedan od idola mu je upravo današnji protivnik, pošto u sobi drži poster svetskog broja jedan.

– Mislim da je to jedno od najboljih iskustava koje možete da imate, pogotovo neko mlad poput mene. Imam njegov poster u svojoj sobi, tako da možete da razumete koliko je ovo za mene uzbudljivo. Zasigurno će to biti sjajno iskustvo – rekao je.

Pobednik ovog duela u osmini finala igraće protiv Tomija Pola koji je sa 2:0 pobedio Iga Imbera.