,,Med je bio jednostavan izbor“, rekao je Pol Basford, predsednik za SAD u kompaniji William Grant and Sons, matičnoj kompaniji Tullamore D.E.W., koja takođe poseduje viski Glenfiddich i džin Hendrick’s.
„Postoji sklonost da se pije više ukusa, a tu su i neki veoma različiti, rekao je on, izdvajajući bananu i cimet, ali je brend „odlučio da krene na nešto malo tradicionalnije“ što se uklapa u Tullamore D.E.V.
Odlična prodaja
Početna prodaja je bila odlična. Basford predviđa da će biti „prilično velika ove godine, a još veća sledeće godine“ sa medom koji će obuhvatati 20 odsto ukupne prodaje Tullamore D.E.V.-a u narednoj godini i predviđa se da će se tokom vremena povećati na 35 odsto.
Med i jabuka su među najprodavanijima u celoj kategoriji aromatizovanog viskija, prema podacima NIQ datim CNN-u, kao i puter od cimeta, breskve i kikirikija.
„Potrošači u Sjedinjenim Državama imaju značajan apetit za ukusom uopšte, a posao sa alkoholnim pićem nije izuzetak“, rekao je za CNN Džon Berg, potpredsednik liderstva za piće i alkohol u NIK-u.
Međutim, on je upozorio da ukusi „obično imaju vremenski period opadanja prodaje, zasnovan na stopama probanja i ponovljenih kupovina“.
Promena ukusa
Obe kompanije se suočavaju sa sličnim izazovima privlačenja onih koji piju u srednjim dvadesetim godinama, koji žele drugačije ukuse, u poređenju sa starijim generacijama, što je trend koji se ubrzao nakon pandemije.
„Nakon Covida, cela potrošačka baza postala je promiskuitetnija, želeći da budu eksperimentalni i manje vezani za ono što su imali ranije“, rekao je Basford. A pošto mlađi ljudi, koji piju često, nisu ljubitelji viskija, ukus pomaže da postanu.
Otegui je rekao da su mlađi potrošači „otvoreni za istraživanje novih ukusa u kategoriji žestokih pića“.
Arome su „dobar način da ih uvedete u brend i u kategoriju viskija, a svakako i u irski viski“, zaključčio je Basford.
#Irski #viski #dodao #UKUSE #piću #privukao #mlade