NaslovnaBIZNISDrugi kažnjava sunčanje u toplesu

Drugi kažnjava sunčanje u toplesu

Slučaj Grada Pule u žižu je javnosti izbacio pitanja toplesa i konzumiranja alkohola na javnim morskim plažama, a ove nedelje o tim će se i drugim odredbama iz predložene odluke povesti rasprava i na sednici Gradskog veća Rijeke.

Za razliku od Pule i Rijeci bliže opštine Kostrena, čiji su odbornici spomenutu odluku usvojili prošle nedelje, u riječkoj Odluci o redu na pomorskom dobru koja stiže pred gradske odbornike nigde se ne spominje tematika kupaćih kostima na potezu od Preluka do Pećina, ali se zato zabranjuje konzumacija alkoholnih pića na plažama, osim ako se to ne čini na terasi ugostiteljskog objekta, piše Novi list.

U toplesu samo na nudističkoj plaži

S druge strane, na susednim, kostrenskim plažama, na kojima se leti kupa velik broj Riječana, prošlonedeljnom odlukom ‘nije dozvoljeno kretati se bez kupaćeg kostima ili dela kupaćeg kostima, osim ukoliko se radi o plaži koja je određena kao nudistička’.

Prema onom što se predlaže gradskim odbornicima Rijeke, na plažama od Preluka do Pećina ispada da je odzvonilo limenkama i flašama piva u rashladnim torbama kupača. Isto su već verifikovali u Kostreni, ali su u ovoj opštini napravili i izuzetak u slučajevima dozvoljenih javnih okupljanja na pomorskom dobru, drugim rečima nekih proslava i fešti.

U Puli zabranjena žestina

U Puli su, pak, odlučili gradirati alkohol. Tako je na njihovim plažama zabranjena konzumacija jakih alkoholnih pića, osim ako se to čini na terasi nekog ugostiteljskog objekta, a dozvoljeno je ispijanje piva i vina.

– Pivo i vino, u smislu odredaba ovoga članka, ne smatraju se alkoholnim pićem, a sve u skladu sa Zakonom o vinu, Pravilnikom o pivu i drugim pozitivnopravnim propisima Republike Hrvatske koji regulišu predmetnu materiju, stoji u obrazloženju pulske gradske uprave.

Zanimljivo je poređenje i u delu prekršajnih odredbi. Za razliku od Kostrene i Pule, koji su novčane kazne propisali u rasponu od – do, i time ostavili kakvu-takvu mogućnost da se određeni prekršaj sankcioniše u zavisnosti od njegove težine i posledicama na okolinu, zdravlje ili bezbednost ljudi, u predloženoj odluci Grada Rijeke toga nema.

Na primer, nečije pljuvanje, konzumiranje alkohola ili odlaganje građevinskog materijala i drugog krupnog otpada na pomorsko dobro u Rijeci je podjednak prekršaj, barem prema predloženom iznosu novčanih kazni.

Za fizička lica 130 evra, za preduzetnike 660, dok je za kompanije kazna za to 1.320 evra, a za odgovornu osobu u pravnom licu 265 evra.

U Kostreni su, pak, iznose kazni stavili u raspon od 600 do 1.300 evra za pravna lica, od 200 do 660 evra za preduzetnike i od 50 do 260 evra za fizička lica ako ih, na primer, zateknu da se kreću bez dela kupaćeg kostima, a za sličan raspon kazni odlučili su se i u Puli, piše Novi list.

Proveravali smo da li je hrvatsko primorje zaista TOLIKO SKUPO (FOTO)

InfoPuls-podeljeno sa izvora-Bizlife

#Drugi #kažnjava #sunčanje #toplesu

POVEZANI ČLANCI

Najnovija ažuriranja